Lelepleződött az Európai Unió igazi terve: egy szempillantás alatt keresztülhúznák Magyarország számításait (VIDEÓ)

Tételesen felsorolták a veszélyeket.

Az elmúlt napokban Hortay Olivér többször arra figyelmeztetett, hogy Brüsszel tervezett energiaembargójának súlyos következményei lehetnek.
Brüsszel célja, hogy elvágja Magyarországot az orosz kőolajtól és földgáztól, ami a rezsicsökkentés végét jelentené, és újabb hatalmas kiadásokat hozna a magyar háztartások számára – mondta nemrég Facebookra feltöltött videójában Menczer Tamás, a Fidesz kommunikációs igazgatója.
Ezt is ajánljuk a témában
Tételesen felsorolták a veszélyeket.
Ahogy korábban a Mandiner is beszámolt róla, Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke május 6-án tartott beszédében elmondta, hogy az általa vezetett intézmény legfontosabb célkitűzését – Ukrajna felfegyverzése és gyorsított EU-csatlakozása mellett – az orosz energiahordozók uniós importjának teljes körű tiltása jelenti.
Hortay Olivér szerint az EU Ukrajna-politikájával összeér az orosz energiahordozók tiltása. A Századvég energetikai szakértője nemrég egy, a Facebbokjára feltöltött videóban úgy fogalmazott:
Nem nehéz kitalálni, hogy mire költené az Európai Bizottság az így befolyó pénzt. Az elmúlt hetekben minden nyilatkozat abba az irányba mutatott, hogy az Európai Uniónak minden lehetséges forrást Ukrajnára kell fordítania”.
Egy másik videójában pedig rámutatott: Brüsszel energiaembargója tönkretenné a teljes európai ipart.
Az EU versenyképességi problémáinak gyökere ugyanis az, hogy egy európai iparvállalatnak négy-ötszörösét kell fizetnie az energiáért, mint egy amerikai versenytársának.
Hortay Olivér nemrég a Mandiner Reakcióban arra figyelmeztetett, Ukrajna kedvéért Brüsszel kinyírná a rezsicsökkentést.
Ezt is ajánljuk a témában
Brüsszel háborúpárti politikája újabb aggasztó következményeket hordoz – derül ki a Mandiner Reakció legfrissebb adásából, ahol szakértők világítanak rá az uniós célok súlyos árnyoldalaira.
Mint mondta, Brüsszel döntései nemcsak geopolitikailag vitathatók, de közvetlen hatással vannak az unió lakosságára is.
Azoknak az EU-lakosoknak az aránya, akik nem tudják kellő mértékben felfűteni otthonaikat, az energiaválság előtt 5 százalék körül mozgott, mostanra pedig 23 százalékra növekedett
– emelte ki a szakértő. Ez a drámai emelkedés közvetlen következménye az orosz energiahordozók uniós korlátozásának.
A beszélgetés során szó esik arról is, hogy a brüsszeli bürokraták által szorgalmazott teljes orosz energiaembargó hogyan sodorhatná veszélybe nemcsak a magyar, hanem számos más uniós ország lakossági energiavédelmi intézkedéseit is. Az energetikai szakértő számítása szerint
egy ilyen lépés akár három és félszeres áremelkedést is okozhatna a magyar családoknak, ami éves szinten 500 ezer forintos pluszkiadást jelenthet – csak a fűtésre nézve.
Nyitókép: JOHN THYS / AFP